Milan planifikon që të rinovojë me Krunic

PUBLIKUAR

Milan raportohet se kanë filluar bisedimet për një rinovim kontrate me mesfushorin Rade Krunic, për ta blinduar boshnjakun për disa vite

Kuqezinjtë kanë qenë të qetë gjatë këtij afati kalimtar, edhe pse kanë arritur që të sjellin dhe risjellin në skuadër disa emra si: Charles De Ketelaere, Divock Origi dhe Yacine Adli.

Derisa Milan ka qenë aktive në anën e brendshme ku ka arritur që t’i zgjasë kontratat me Fikayo Tomori dhe Tommaso Pobega që kanë nënshkruar rinovimet dhe disa lojtarë tjerë kyç do të marrin oferta për kontrata të reja së shpejti.

Siç raporton Corriere dello Sport, Paolo Maldini dhe Frederic Masara tani kanë në listë Krunic, kontrata e të cilit skadon më 2024. Milan ka filluar ta përpunojë kontratën e re për boshnjakun 28 vjeçar, i cili pati një rol kryesor në fitoren e kampionatit në Itali.

Kontrata të reja janë duke u punuar po ashtu edhe për Ismael Bennacer dhe Rafael Leao, edhe pse këto marrëveshje do të rinovohen më vonë, më shumë mundësi pas afatit kalimtar. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...