Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

PUBLIKUAR

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni, por gjërat nuk duket se janë duke shkuar në këtë drejtim

Destinacioni i yllit Lionel Messi do të varet shumë nëse ai e fiton apo jo Botërorin.

Sipas asaj që shkruan El Nacional, transmeton GazetaExpress, legjenda e futbollit ika thënë ish klubit të tij, Barcelona, se ai nuk do t’i ribashkohet atyre pavarësisht rezultatit të arritur në Katar.

Raporti thekson që nëse Messi e fiton Botërorin ai do të kalojë në Inter Miami në MLS për dy sezone para se të pensionohet.

Nëse ai dështon ta arrijë këtë detyre, ai do ta zgjasë kontratën e tij me PSG edhe për një vit tjetër, deri më 2024, me shpresën se do ta fitojë Ligën e Kampionëve përsëri. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...