Mësohen edhe dy çiftet e tjera të 1/8 së finales

PUBLIKUAR

Këtë të mërkurë u zhvilluan dy ndeshjet e xhiros së tretë dhe të fundit në Grupet C dhe D në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Argjentina do të përballet me Australinë në 1/8 e finales, kurse Franca do të ketë punë me Poloninë, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja mes Argjentinës dhe Australisë do të luhet më 3 dhjetor nga ora 20:00.

Në anën tjetër, ndeshja mes Francës dhe Polonisë luhet më 4 dhjetor nga ora 16:00. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Ambasada e Italisë: Asocacioni nuk cenon sovranitetin e Kosovës, përkundrazi ndërton të ardhmen e saj

Ambasada e Italisë në Kosovë ka shprehur publikisht përkrahjen e saj për themelimin e...

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

SHIKO MË SHUMË

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Barcelona synon të përforcohet me Amrabatin në orët e fundit të afatit kalimtar

Barcelona raportohet se është e interesuar të nënshkruajë me Sofyan Amrabatin në orët e...

Telashe të reja për Milanin, nuk ka asnjë përparim në bisedimet me Leaon për rinovim të kontratës

Bisedimet për rinovimin e kontratës mes Rafael Leaos dhe Milanit raportohet se kanë ngecur...