Meda dhe Mc Beka vijnë me këngën e re “Prishtinalike”

Këngëtari i njohur shqiptar, Mehdin Përgjeqaj – Meda, është mjaft aktiv me projekte muzikore. 

Pas bashkëpunimit të suksesshëm me Vjollca Haxhiun, ai ka lansuar këngën e re “Prishtinalike” në duet me reperin Mc Beka.

E SPONZORIZUAR

Projekti i tyre është finalizuar edhe nga ana vizuale, teksa këngëtarët bëjnë një paraqitje mjaft atraktive në klip.

Për tekstin e këngës është përkujdesur vetë Beka me Ghulon, ndërsa është realizuar nën producimin e EmraCom.

Veç tjerash, muzikën dhe orkestrimin e ka bërë Nurteel.

Meda e ka kthyer Mc Bekën në skenë pas një kohe të gjatë, i cili shquhet si një nga reperët e parë shqiptarë. /Telegrafi/