McKennie paraqitet me një dukje të veçantë për Botëror

PUBLIKUAR

Mesfushori i Juventusit, Weston McKennie ka shpalosur stilin e tij të ri të flokëve për Botërorin Katari 2022, duke zgjedhur ngjyrat e flamurit amerikan

ShBA është në të njëjtin grup me Anglinë, Iranin dhe Walesin.

Ata e fillojnë garën sonte ku do të luajnë kundër Walesit.

McKennie është parë me një stil të ri të flokëve sot në stërvitje, duke ia shtuar brezit të tij të bardhë të flokëve edhe ngjyrat e kuqe dhe të kaltër, që asociojnë me flamurin e Amerikës.

24 vjeçari ju bashkua Juves më 2020 dhe deri me tani në këtë sezon ka shënuar tre gola dhe ka bërë një asist në 16 ndeshje që ka luajtur në Serie A dhe Ligën e Kampionëve.

McKennie ka bërë 37 paraqitje për SHBA duke shënuar nëntë gola dhe bërë katër asiste. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...