Mbappé s’do ta vazhdojë kontratën, largimi më afër

PUBLIKUAR

Paris Saint-Germaini është duke u përgatitur që ta përjëtojë një tjetër verë të nxehtë me Kylian Mbappen.

Sulmuesi francez, i cili një vit më parë e kishte vazhduar kontratën për dy vjet, është duke e konsideruar opsionin që mos ta shfrytëzojë mundësinë e klauzolës për vazhdimin e kontratës për një vit tjetër.

Në këtë rast, siç njofton mediumi francez “L’Equipe”, skenari që fshihet pas është vërtet preokupues: ish-futbollisti i Monacos mund ta kërkojë shitjen e tij të menjëhershme, ose të presë deri më 30 qershor 2024 për ta përfunduar eksperiencën në Paris, përcjell “Gazeta Express”.

“Skenari ka ndryshuar”, shkruan mediumi francez.

Nënkampioni i botës me Francën ka kohë deri më 31 korrik 2023 për ta bërë efektive klauzolën, e cila do t’ia mundësonte vazhdimin e kontratës për një vit tjetër me klubin nga “Parku i Princave”.

Sidoqoftë, çdo ditë e më shumë po shtohen zërat për një transferim të mundshëm të francezit në Real Madrid gjatë verës që po vjen. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Dembele pritet të rinovojë kontratën me Barcelonën

Ousmane Dembele do të shqyrtojë ofertën e Barcelonës për vazhdimin e kontratës në javët...

Një shkëmbim i madh mund të ndodh mes Real Madridit dhe Tottenhamit

Real Madridi mund të nënshkruajë me Harry Kanen në afatin kalimtar veror. Një shkëmbim i...