Mata premton gola

PUBLIKUAR

3

Juan Mata thotë se tashmë është përshtatur mirë te Manchester Unitedi, para fillimit të sezonit të ri.

Mesfushori spanjoll u transferua në Old Trafford në muajin janar nga Chelsea, ndërsa edicioni i kaluar ishte zhgënjyes për Djajtë e Kuq.

Ai ka thënë për manutd.com se bashkëlojtarët i kanë ndihmuar shumë që muajt e parë të jenë të lehtë në skuadrën e re.

“Në momente të caktuara në sezonin e kaluar kishte momente të vështira për të gjithë, por unë gjithmonë përpiqesha ta bëj atë që bëj gjithmonë, të shënoj gola dhe të krijoj raste”.

“Shënova gjashtë gola në edicionin e kaluar dhe shpresoj që ta bëj më shpesh në këtë sezon”, ka deklaruar Mata. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

Persona të maskuar sulmojnë dy gazetarë në Veri

Dy gazetarë kosovarë janë sulmuar në Veri, nga persona të maskuar. Sipas raportimit të kolegëve...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...