Maska e Cardi B, u punua për 36 orë dhe kushtoj mijëra dollarë

Hapi i madh i modës së Cardi B në Javën e Modës në Paris nuk ishte një maskë e thjeshtë e gatshme që ajo vetëm e vendosi,  por kërkoi orë të tëra për të ardhur në realizmin final.

Reperja e “I Like It” mori gjithë vëmendjen të enjten kur u shfaq në Javën e Modës në Paris,  duke treguar një maskë të hapur me shumë copëtim. Bradley Jordan , krijuesi i maskë së Cardi B, tregon për TMZ historinë nga fillimi në fund, maskë kjo e cila i mori kohë ekipit 36 orë, transmeton Indeksonline.

E SPONZORIZUAR

Cardi kishte një kërkesë specifike – ajo dëshironte vend të bollshëm për sytë e saj për të shmangur edhe pengesat më të vogla, kështu ai bëri një rishikim të rëndësishëm për t’i bërë prerjet e syve edhe më të mëdha, ai la sytë e Cardi B shumë hapësirë ​​për të shkëlqyer.

Jordan thotë se e filloi maskën me materialin, por më pas e mbuloi me gotë të zezë të prerë me madhësi të ndryshme, të vendosur në argjend. Ai shtoi një pjesë me gurë për t’i dhënë Cardi mbulim të plotë.

Rihanna , French Montana dhe Future gjithashtu janë klientë të dizajnerit dhe një maskë e  personalizuar zakonisht shkon midis 3 mijë deri në 7 mijë dollar në varësi të mbulimit të fytyrës dhe materialit të përdorura.

Padyshim, kjo ishte një nga veshjet më të “guximshme” të Cardi B./Indeksonline/