Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

PUBLIKUAR

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit.

Sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano, klubi nga Serie A është vetëm një hap larg mbylljes së marrëveshjes, transmeton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Marrëveshja parasheh që sulmuesi serb të jetë i huazuar te Fiorentina për sezonin e ardhshëm – 2022/23.

Paga e Jovicit thuhet se do të paguhet nga të dy klubet.

Te Fiorentina kanë besim se do të mbyllin marrëveshjen së shpejti dhe që lojtari t’iu nënshtrohet testeve mjekësore në ditët në vijim.

24-vjeçari është pjesë e Real Madridit që nga viti 2019, por nuk ka arritur asnjëherë që të dëshmohet.

Ai në sezonin e fundit ishte i huazuar te ish-klubi i tij, Eintracht Frankfurt, teksa me “Los Blancos” ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Depay drejt shkëputjes së kontratës me Barcelonën

Avokati i Memphis Depay, Sebastien Ledure pritet që të takohet sot me Barcelonën që...