Marquinhos rinovon kontratën me PSG-në

PUBLIKUAR

Paris Saint-Germain ka njoftuar këtë të premte se kapiteni i tyre, Marquinhos, ka nënshkruar një zgjatje të kontratës.

Qendërmbrojtësi brazilian do të jetë i lidhur me parisienët deri në verën e vitit 2028, shkruan Gazeta Express.

Marquinhos është pjesë e kampionit në fuqi të Francës që nga viti 2013

Ai ka regjistruar 400 paraqitje deri më tani, teksa ka fituar shtatë tituj kampioni në Ligue 1 gjatë kësaj periudhe, gjashtë Kupa të Francës, gjashtë Kupa të Ligës së Francës, si dhe tetë Superkupa të këtij vendi.

29-vjeçari është i treti në listën e futbollistëve me më së shumti paraqitje në histori të PSG-së, si dhe i pari në për sa i përket ndeshjeve të luajtura në skenën evropiane.

Këtë sezon, Marquinhos ka regjistruar 43 paraqitje me Paris Saint-Germainin në të gjitha garat. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...