Manchester United shpreh interesim për Manu Kone

PUBLIKUAR

Manchester United raportohet se ka shprehur interesim për Manu Konen.

Sipas “RMC Sport”, klubi anglez është i interesuar për të nënshkruar me 22-vjeçarin, pasi ai vlerësohet lartë dhe shihet se mund të jetë një partner cilësor me Casemiron, transmeton Gazeta Express.

Kone është pjesë e Borussia Monchengladbachit. Ai ka kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2025.

Reprezentuesi i Francës U21 në tregun e transferimeve vlerësohet me 30 milionë euro.

Këtë sezon, ai ka regjistruar 30 paraqitje me Monchengladbach, ka shënuar një gol dhe ka kontribuar me një asistim.

Manu Kone më herët ka qenë pjesë e ekipit francez, Toulouse. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...