Man United – Frenkie de Jong, marrëveshja afër finalizimit

PUBLIKUAR

Frenkie de Jong është edhe më afër kalimit te Manchester United.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, ka bërë të ditur se klubi anglez pati një kontakt të drejtpërdrejt sot lidhur me marrëveshjen për mesfushorin holandez, transmeton Gazeta Express.

Pas ofertës verbale prej 65 milionë eurosh, Barcelona thuhet se kërkon 85/86 milionë euro për de Jong.

Sipas Romanos, marrëveshja më në fund po afrohet pasi klubet janë në bisedime edhe rreth bonuseve.

Me përfshirjen e bonuseve në marrëveshje, parashihet që të arrihet edhe çmimi i kërkuar nga Barça.

25-vjeçari është prioritet i trajnerit të ri, Erik ten Hag, i cili ka punuar me lojtarin te Ajaxi. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Depay drejt shkëputjes së kontratës me Barcelonën

Avokati i Memphis Depay, Sebastien Ledure pritet që të takohet sot me Barcelonën që...