Liverpooli arrin marrëveshje për Morenon

PUBLIKUAR

6

Liverpooli është pranë transferimit të Alberto Morenos nga kampioni i Europa League, Sevilla.

Dy klubet kanë arritur marrëveshje për çmimin e mbrojtësit të majtë dhe ai pritet të kalojë në Anfield gjatë këtij muaji.

Klubit anglez i është thënë se mund të sigurojë shërbimet e 22-vjeçarit me kusht që të paguajë çmimin e kërkuar nga klubi spanjoll (që nuk është bërë publik).

Liverpooli e ka ndjekur këtë lojtar qe një kohë, mirëpo para dy javësh bisedimet kishin ngecur.

Por tash duket se gjërat janë qartësuar dhe Moreno nga sezoni i ardhshëm do të luajë në Ligën Premier. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...