Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

PUBLIKUAR

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe pse Fiorentina insiston se nuk do ta shesin

Ai ka ndihmuar Kombin e Afrikës Veriore që të shkojë në çerekfinale të Botërorit për herë të parë në historinë e tyre, duke e mposhtur Spanjën në penallti.

26 vjeçari ka pasur një paraqitje të mirë edhe në fazën e grupeve dhe agjenti i tij ka treguar se ka marrë “shumë telefonata” për futbollistin.

Sipas Footmecato në Francë, Ambrabat është i interesuar më shumë që të kalojë në Premier Ligë, me Liverpool që është favorit për ta marrë nënshkrimin e tyre.

Ata tashmë kanë bërë punë të mirë para fillimit të Botërorit në Katar, ku agjentët e tij janë takuar me trajnerin e Liverpool, Jurgen Klopp.

Edhe Tottenhami i Antonio Conte po ashtu është duke e monitoruar situatën.

I lindur dhe rritur në Holandë, Ambrabat është zhvilluar nga akademia e FC Utrecht, ka luajtur për Feyenoordin dhe Club Brugge para se të kalojë në Serie A dhe Verona më 2019.

Ai u shit të Fiorentina për19.5 milionë euro më 2020, duke mbetur në Bentegodi si i huazuar për gjashtë muaj.

Çmimi i tij është dyfishuar që nga atëherë, por Viola vazhdojnë të qëndrojnë në pozita të tyre dhe nuk e kanë për synim që ta shesin Ambrabat gjatë afatit dimëror. /GazetaExpress/

 

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...