Lipjan Youth Center,në bashkëpunim me OJQ POLIS -Lipjan, dhe Shtime, udhëtim në Bregdetin Shqiptar

PUBLIKUAR

1654385_816345905063609_1055345885639403800_n

 

Lipjan Youth Center (LYC) në bashkëpunim me OJQ POLIS -Lipjan dhe OJQ PPE- Shtime, për nderë të muajit të rinisë organizojnë një udhëtim në Bregdetin Shqiptar për të qëndruar 5 ditë radhazi. Në kuadër të këtij organizimi zhvillohen disa aktivitetet të karakterit sportiv dhe argëtues.
Në këtë organizim mundë të marrin pjesë të gjithë ata të rinj që nga mosha 18 vjeç deri në 35 vjeç, të cilët janë të interesuar.
Ata të rinj të cilët janë të interesuar të jenë pjesë e këtij organizimi duhet të paguajnë një shumë simbolike 80 euro për person, ku përfshihen shpenzimet e udhëtimit, ushqimit tre herë në ditë, akomodimit në hotel si dhe çadrat në plazhë.
Ata të cilët shprehin interesim që të jenë pjesë e këtij organizimi mundë të lajmërohen në zyret e ndonjërës prej organizatave të lartcekura si dhe në nr. Tel. 044 350 316 për Lipjan, 045 659 892 për Shtime dhe njëkohësisht ta bëjnë pagesën deri më datën 25 Gushtë.
Nisja për në Bregdet bëhet me datën 30 Gusht në ora 4 të mëngjesit nga Zyret e Qendrës së Rinisë në Lipjan. Ndërsa për të rinjtë e Shtimes mundë të presin pran Market ELIAB.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Digjet një shtëpi në Dobraj të Madhe

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi  mashkull kosovar ka njoftuar se si pasojë e...

Arrestohet 55 vjeçari në Lipjan, dyshohet se ngacmoi seksualisht dy të mitura

Policia ka arrestuar sot 55-vjeçarin me inicialet A.SH. pas i njëjti dyshohet se ka...

Kryetari Imri Ahmeti paralajmëron reduktime të ndriçimit publik në rrugë dhe hapësirat publike

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, në përputhje me krizen energjetike në vend...