Lipjan, dy persona humbin jetën në aksidente trafiku

PUBLIKUAR

timthumbDy persona nga Lipjani kanë ndërruar jetë, pas plagëve që kanë marrë nga aksidente të ndara në komunikacion.

Në fshatin Hallaq i Madh, të premten, një burrë shqiptar derisa drejtonte veturën e tij nga pakujdesia ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga dhe si pasojë i njëjti ka pësuar lëndime të rënda trupore.

“Viktima derisa ishte në tretman mjekësor në QKUK ka ndërruar jetë. Në konsultim me prokurorin trupi i pajetë u është liruar familjarëve për ceremoni mortore”, njofton Policia e Kosovës.

Po në QKUK, të premten ka ndërruar jetë një tjetër person nga Lipjani, që po trajtohej aty nga plagë që kishte marrë një ditë më parë.

“Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion, ndërsa i dyshuari për shkaktimin e këtij aksidenti është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje”, njofton PK.

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Kanoset një person në Kraishtë

Nga raporti Policisë bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar ka deklaruar se është kanosur...

Arrestohen dy persona për 400 kilogramë kokainë të kapur në Lipjan

Dy persona janë arrestuar sot pas hetimeve të kryera lidhur me rastin që ka...

QKMF-ja në Lipjan pranon donacion 10 aparate për oksigjen

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tijë, sot...