LIGA TOTAL kërkon Kampionin

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të...

ASK: Deri më tani në Kosovë janë regjistruar 530 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës po mban konferencën e radhës lidhur me ecurinë e...

21Nesër E Diele ora 22:00 në ”TONI-M” luhet sfida finale në Liga Total në mes dy ekipeve më të forta në këtë Ligë, ose thënë më mirë i pari kundër të dytit ose përcjellësi kundër liderit, top-golashënuesi më i mirë kundër ekipit më të përgaditur fizikisht, pra do të jetë një sfidë që ka zgjuar interesim të madh tek qytetarët e Komunës tonë.

Brenda sfidës do të ketë duele të forta nga lojtarët me përvojë të madhe si Izjah Gashi, Ylber Statovci e Arton Gashi tek FC Fortunat përballë Hivzi Ahmeti, Arbnor Hyseni dhe Mustafë Ismajli tek FC Tafa Tori.

Duel për të mos u humbur nga të gjithë dashamirët e futbollit dhe futsallit si brenda ashtu edhe jashtë Lipjanit, pasi kjo ligë po konsiderohet si Liga më e mirë e futsallit në rajon për të mos thënë në vendin tonë. LIPJANINEWS.INFO

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

ORENDI hap konkurs pune

A je marakli dhe të pelqen të punoni me dru? Fabrika Orendi , është vendi...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...