Lëndohet Zhegrova, s’ftohet në skuadrën e Lille për ndeshjen kundër Nantes – formacionet zyrtare

PUBLIKUAR

Edon Zhegrova nuk është në formacion të Lille as për ndeshjen javës së dytë që skuadra e tij e zhvillon si mysafire e Nantes

Zhegrova luajti vetëm 3 minuta në ndeshjen e parë që Lille e zhvilloi kundër Auxerre, të cilën e mposhti me rezultat 4-1.

Besohet se sulmuesin kosovar është duke e shqetësuar një lëndim i vogël, por për çfarë lëndimi ende nuk është bërë e ditur nga klubi francez. Madje ai sot as nuk ka udhëtuar me Lille.

Sido që të jetë, Lille synon ta marrë edhe fitoren e dytë sonte kundër Nantes derisa në vijën e sulmit kanë startuar me Bayo, Bamba, Cabella dhe Jonathan David.

Kujtojmë që Nantes barazoi në ndeshjen e tyre të parë me rezultat 0-0 kundër Angers. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Nantes

Lille

Ndeshja fillon në ora 21:00  

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...