Lautaro: Isha i lënduar, por nuk u ndala

PUBLIKUAR

Lautaro Martinez ndihet mjaft i lumtur me kualifikimin në finale të Ligës së Kampionëve.

Sulmuesi argjentinas e ndihmoi Interin ta eliminonte Milanin në gjysmëfinale të kësaj gare, shkruan “Gazeta Express”.

Ai e realizoi golin e fitores mbrëmë në ndeshjen e kthimit, 1:0, ndërsa në duelin e parë Zikaltrit kishin fituar 2:0 ndaj komshinjve Kuqezi.

Kapiteni i interistëve tregon se këtë sezon luajti i lënduar, por që nuk mund të ndalej pasi dëshironte t’i ndihmonte shokët.

“Vuaj kur nuk kam paraqitje siç dua unë. Në këtë sezon nuk jam ndalur, edhe pse e kisha një nyjë të këmbës të shkatërruar. Tash jam mirë dhe derisa luaja në Botëror, kam vuajtur shumë vetëm për të qenë afër shokëve. Nuk arrita ta jepja maksimumin, por më pas kam pushuar dhe tash jam në formë të mirë në nivelin fizik dhe mental. Jam i lumtur absolutisht dhe i falënderoj bashëklojtarët”, deklaroi Lautaro pas lojës për “Sky”. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...