Ky është përforcimi i radhës së Interit?

Agjenti i Lucien Agoumes ka konfirmuar se mesfushori i Sochaux është afër bashkimit me Interin, i cili ka thënë se kjo blerje është tepër e lirë

Inter raportohet se do të paguajë një shumë fillestare për 4.5 milionë euro, derisa ai është përfaqësues i U17 i Francës por ka luajtur 16 ndeshje profesionale për skuadrën nga Ligë 2 Sochaux derisa më parë është lidhur me një kalim në Manchester City dhe Arsenal.

“Situata është shumë e thjesht”, tha Djibril Niang për East Republicain.

“Për momentin, ne kemi një marrëveshje me Interin dhe Sochaux – ende në pikëpyetje – një marrëveshje që është në shifra të shitjes se Lucien.

“Kështu, ne jemi afër për ta finalizuar një marrëveshje. Kanë mbetur vetëm detale të vogla se si të paguhet kjo shumë”. /GazetaExpress/