Kush po Sulmon Policinë në Lipjan

PUBLIKUAR

policia_49114

Policia e Kosovës vazhdon të sulmohet në detyrë nga persona të ndryshëm. Vetëm brenda njëzet e katër orëve janë sulmuar disa policë. Sipas KP rasti i parë ka ndodhur në Suharekë, kurse sulmi tjetër në Lipjan.
Njoftohet se , në fshatin Shirokë të Suharekës, është arrestuar i dyshuari pasi që i njëjti ka sulmuar patrullën policore. Dy zyrtaret policore-viktima, gjatë arrestimit kanë pësuar lëndime të lehta trupore dhe kanë pranuar tretmanin mjekësor. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.
Kurse, në Lipjan është arrestuar i dyshuari pasi që i njëjti kishte kanosur verbalist zyrtarët policor të cilët ishin duke i shqiptuar një gjobë për kundërvajtje ne trafik djalit të tij. I dyshuari me urdhër te prokurorit lirohet në procedurë të rregullt.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Digjet një shtëpi në Dobraj të Madhe

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi  mashkull kosovar ka njoftuar se si pasojë e...

Arrestohet 55 vjeçari në Lipjan, dyshohet se ngacmoi seksualisht dy të mitura

Policia ka arrestuar sot 55-vjeçarin me inicialet A.SH. pas i njëjti dyshohet se ka...

Kryetari Imri Ahmeti paralajmëron reduktime të ndriçimit publik në rrugë dhe hapësirat publike

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, në përputhje me krizen energjetike në vend...