Kurti s’flet për tatimin në pronë, por prezanton të arriturat për komunat gjatë 2022-ës

PUBLIKUAR

Kryeministri Albin Kurti nuk është deklaruar ende lidhur me situatën sa i përket ngritjes së tarifës për tatimin në pronë.

Ai këtë të mërkurë ka prezantuar arritjet për komunat dhe zhvillimin rajonal gjatë vitit 2022, transmeton KlanKosova.tv.

Postimin për këtë pjesë ai e ka nisur me grantin e performancës komunale duke përmendur vlerën  prej 8 milionë euro.

Më tej ai ka përmendur bashkëpunimin ndërkufitar me vendet e rajonit, pa përfshirë Serbinë dhe ndarjen e 25 milionëve.

Në pjesën më poshtë i gjeni të renditura ato që ai i ka konsideruar si të arritura për vitin e kaluar:

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Osmani uron presidentin e ri çek: Mezi pres të punojmë së bashku

Presidentja Vjosa Osmani ka uruar homologun e saj të ri çek, Petr Pavel, i...