Kosova goditet nga një tërmet

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Viktima e aksidentit në Lipjan është një 71-vjeçar

Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur...

Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të...

Termet

Ekskluzive: Kosova është goditur nga një termet i cili ndodhi 2 herë, ora 9:10 dhe tjetri 9:15

 

 

Para pak minutash dy termete kanë dridhur Kosovën, epiqendra e të cilëve ka qenë në mes të Podujevës dhe Prishtinës, ndërsa dridhjet ka pasur edhe në Vushtrri e Obiliq.

Tërmeti i parë ka qenë 3.3 shkallë të Rihterit, ndërsa i dyti 3.4 shkallë.

Dy dridhje te tokës njëra pas tjetrës janë dëgjuar edhe  në qytetin Vushtrrisë dhe Mitrovices.

Raporton për Lipjani News,  Albina Zeneli

SHIKO MË SHUMË

ASK: Deri më tani në Kosovë janë regjistruar 530 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës po mban konferencën e radhës lidhur me ecurinë e...

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri 15 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se kjo javë do të jetë me kushte...

Sveçla: Lista Serbe e udhëzuar nga Beogradi bojkotoi e sabotoi zgjedhjet në katër komunat veriore

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është shprehur se Lista Serbe e udhëzuar...