Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

PUBLIKUAR

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete ndaj Marokut, në ndeshjen e dytë të grupit A në Lojërat Mesdhetare në Rërë “Heraklion 2023”.

Ekipi kosovar në përbërje Erjon Bajrami dhe Ermal Maliqi u kualifikuan në 16 ekipet më të mira.

Ndeshja e radhës, sot pas orës 17:00 me kohën tonë lokale. /Gazeta Express/

 

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Mediumi i njohur: Rumania mund ta humb ndeshjen me Kosovën me rezultat zyrtar

Mediat e huaja i kanë dhënë jehonë të madhe ndeshjes së mbrëmshme me incidente,...