Komuna; Po vazhdojnë punimet në ndërtimin e infrastrukturës shtesë në fushat e hapura sportive

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë të mos ketë presion...

Sulmi terrorist në Banjskë, Gjykata ua vazhdon edhe për nga dy muaj paraburgimin tre të dyshuarve

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin tre të...
Po vazhdojnë punimet në ndërtimin e infrastrukturës shtesë në fushat e hapura sportive në vendosjen e barit artificial dhe ulëseve për shikues në Smallushë dhe Gadime të Ulët, njofton Komuna.
Kryetari Imri Ahmeti, nga afër ka përcjellë këto punime dhe ka theksuar se me kësi lloj projektesh do të vazhdohet edhe në Sllovi, Rufc, Kraishtë ,Ribar Madh etj.

SHIKO MË SHUMË

Pacolli: Edhe 20 biznese të reja në Lipjan

Drejtori i Zhvillimit Ekonomik në Komunën e Lipjanit, Valon Pacolli ka bërë të ditur...

Si ndodhi ngjarja në Lipjan, Policia shtënë në ajër

Policia Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 14:00, kemi pranuar informatën për një...

Therrje me thikë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ishte dërguar...