Komuna e Lipjanit,70,000 euro për trotuare, ridestinon për diçka tjetër

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

komuna Lipjan (1)

Në bazë të një postimi në rrjetin social Facebook, të organizatës jo qeveritare, Youth Association for Human Rights (YAHR), thotë se Komuna e Lipjanit, ka ridestinur mjetet e projektit për trotuaret në Lipjan për diçka tjetër.

YAHR: “Komuna e Lipjanit në mbledhjen e fundit i  ridestinon mjetet e projektit për trotuaret në Lipjan për diçka tjetr”
 
“Lipjan ne vitin 2012 dhe me pas ne planifikimin e buxhetit komunal per
vitin 2013 jane ndare 70,000. euro per regullimin e tyre, ndersa ne
mbledhjen e tete te KK te Lipjanit 18 Korrik 2014 keto mjete ridestinohet
diku tjeter” thuhet në njoftimin e Organizatës (YAHR)
 
Foto nga gjendja e trotuareve në Lipjan.
Untitledsdas
asdas

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...