Komuna e Lipjanit i Bashkohet peticionit për gratë e dhunuara gjatë luftës

PUBLIKUAR

f1_duriq181358593607
Më 14 Korrik, Komuna e Lipjanit pritet ti bashkohet peticionit për gratë e dhunuara gjatë luftës, ndërsa aksioni do të mbahet në Sheshin “Adem Jashari” në Lipjan.

“Të hënën nis peticioni për gratë e dhunuara gjatë luftës së fundit në Kosovë.
14 Korriku, datës së nisjes së nënshkrimit të peticionit për gratë e dhunuara, gjatë luftës së fundit në Kosovë, i’u bashkohet edhe Komuna e Lipjanit.

Aksioni është planifikuar të mbahet në Sheshin“ Adem Jashari” në Lipjan, ndërsa kësaj iniciative do t’i bashkohet edhe kreu komunal, Imri Ahmeti.

Në këtë rast, Komuna e Lipjanit, iu bënë thirrje gjithë qytetarëve të Lipjanit, që t’iu përgjigjën thirrjes për nënshkrimin e peticionit. Sepse me anë të kësaj forme ne do t’i dalim në ndihmë gjithë atyre viktimave(grave), të dhunuara gjatë luftës së fundit në Kosovë” , kështu thuhet në njoftimin e Komunës së Lipjanit./LipjaniNews/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Arrestohet një person në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se në bazë të urdhëresës së gjykatës është arrestuar dhe...

Homazhe në Ribar të Madh, nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani dhe martirët e këtij fashti

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit Diamant Bytyqi, i shoqëruar me bashkëpunëtorë, gjatë ditës së...