“Kodra e Trimave” kërkon planifikim të mirëfilltë të lagjes

PUBLIKUAR

ldquo-kodra-e-trimave-rdquo-k-euml-rkon-planifikim-t-euml-mir-euml-fillt-euml-t-euml-lagjes_hd

Komuna e Prishtinës mbajti takimin e parë me banorët e lagjes “Kodra e Trimave”, për të diskutuar lidhur me shqetësimet e qytetarëve të kësaj lagjeje.

Në këtë diskutim publik banorët kërkuan planifikim të mirëfilltë të lagjes. Kërkesat e tyre konsistonin në zgjidhjen e problemit me kanalizimin, ndërrimin e gypave të ujit, ndërtimin e shkollave, çerdheve, fushave sportive apo parqeve rekreative si dhe ndërtimin e një shtëpi kulture.

Po ashtu ata kërkuan nga Komuna që të zgjidhet çështja e pronave.

Komuna e Prishtinës, përmes një kumtese thekson do të marrë parasysh të gjitha kërkesat dhe propozimet që parashtruan qytetarët dhe do të organizojë edhe takime të tjera me banorët e lagjes, në mënyrë që ata të përfshihen sa më shumë në vendimmarrje. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...