Klubi gjerman refuzon ofertën 80 milionëshe të Man Cityt për mbrojtësin e ri kroat

PUBLIKUAR

Leipzigu nuk e dëshiron largimin e Josko Gvardiolit, i cili vlerësohet si një nga mbrojtësit më perspektiv.

“Bild” ka raportuar së fundi se klubi gjerman ka refuzuar një ofertë të majme nga Manchester City për kroatin.

Sipas mediumit gjerman, bëhej fjalë për një ofertë prej 80 milionë eurosh – përcjell Gazeta Express.

Leipzigu thuhet se e dëshiron Gvardiolin në skuadër për së paku edhe sezonin e ardhshëm.

Reprezentuesi i Kroacisë me klubin nga Bundesliga ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2026.

20-vjeçari luan në qendër të mbrojtjes, si dhe në krah të majtë.

Ai është produkt i klubit kroat, Tresnjevka, teksa te Lepizigu u transferua nga Dinamo Zagrebi në vitin e kaluar – për afro 19 milionë euro. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Depay drejt shkëputjes së kontratës me Barcelonën

Avokati i Memphis Depay, Sebastien Ledure pritet që të takohet sot me Barcelonën që...