Klubi anglez po përgatit ofertën për McKennie, Juventusi ia ka caktuar çmimin e largimit amerikanit

PUBLIKUAR

Weston McKennie raportohet se mund të vazhdojë karrierën në Premierligë.

Eksperti i transferimeve, Nicolo Schira, ka njoftuar se Juventusi ka dhënë dritën jeshile për shitjen e mesfushorit amerikan, transmeton Gazeta Express.

“Zonja e Vjetër” thuhet se kërkon rreth 20-25 milionë euro për shitjen e McKennie, të cilin e kishte transferuar vitin e kaluar për 20 milionë e gjysmë nga Schalke.

Sipas Schiras, Leeds United po përgatit tashmë një ofertë zyrtare për t’ia dorëzuar Juventusit, teksa do të përpiqet edhe të bindë lojtarin për t’iu bashkuar atyre.

24-vjeçari më herët kishte refuzuar mundësinë për të kaluar në Angli, duke refuzuar një ofertë të Bournemouthit.

Weston McKennie me Juventusin ka kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2025.

Ai deri më tani ka regjistruar 96 paraqitje në të gjitha garat, ka shënuar 13 gola dhe ka shtuar pesë asistime. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...