Klopp godet Barcelonën: Nëse nuk do kisha para s’do të shpenzoja asgjë

PUBLIKUAR

Trajneri i Liverpool është bërë menaxheri i fundit që ka thënë se ai nuk e kupton mënyrën së si po vepron në treg pa para këtë verë gjiganti katalunas

Barcelona ka shpenzuar shumë këtë verë saqë tifozët janë befasuar, duke pasur parasysh problemet e tyre të mirë dokumentuara financiare.

I hutuar nga aktiviteti i tyre në transfere është edhe Jurgen Klopp.

Trajneri i Liverpool, i cili ka qenë trajner edhe i Robert Lewandowskit gjatë kohës së tij në Borussia Dortmund, ka thënë se ai është i befasuar së si është duke i bërë këto shpenzimet skuadra katalunase. Këto komente ai i ka bërë në një intervistë për Kicker.

Klopp konfuz nga shpenzimet e Barcelonës

“Nuk e kuptoj si shpenzon Barcelona”, tha Klopp. “Nëse ju me thoni se unë nuk kam para, nuk shpezojë asgjë më shumë. Kjo me ka ndodhur dy herë në të kaluarën kur e kisha kartën e kreditit”.

“Po e shikoj këtë si një tifozë futbolli, nuk e kuptoj”.

A është Barcelona në rrezik?

“I vetmi klub që unë e njoh se ka shitur stadiumin dhe të drejtat tjera paraprakisht ishte Borussia Dortmund”, shtoi Klopp.

“Aki Watzke hyri në lojë në sekondat e fundit dhe shpëtoi gjithçka dhe nuk e di nëse ka një Aki Watzke në Barcelonë”. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...