“Kjo është shqiptarja që u xhirua lakuriqe në kishën serbe” (Photo & Video)

PUBLIKUAR

ERA ISTREFI
ERA ISTREFI

Serbët kanë reaguar ndaj videoklipit të Era Istrefit për shkak të xhirimit të disa skenave në, siç thonë, në një kishë serbe.
Kënga “E dehun” është jashtëzakonisht e pëlqyer nga fansat e këngëtares së re, mirëpo klipi i saj ka nxitur reagimet te organizatat e ndryshme krishtere serbe.

Konstantin Dobrilovic nga një organizatë austriake thotë se është i shqetësuar nga një videoklip i tillë.

“Ku është toleranca të cilën e kërkoni gjithmonë për vete”, ka thënë ai duke komentuar klipin, ndërsa ka shtuar se një sjellje e tillë nuk shpjegohet as me liritë artistike.

 

Mediat serbe kanë shkruar edhe për këngët tjera të Erës dhe motrës së saj, Nora Istrefi, të cilën e komentuan kur e publikoi videoklipin e këngës “Baby jem”. /Telegrafi/

 

 

 

LAJME TË TJERA

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

Persona të maskuar sulmojnë dy gazetarë në Veri

Dy gazetarë kosovarë janë sulmuar në Veri, nga persona të maskuar. Sipas raportimit të kolegëve...

Fotosesioni i ri i Dafina Zeqirit, tërheq vëmendje në pozën me DJ Geek

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, vazhdon të jetë një personazh shumë i pëlqyer...

SHIKO MË SHUMË

Fotosesioni i ri i Dafina Zeqirit, tërheq vëmendje në pozën me DJ Geek

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, vazhdon të jetë një personazh shumë i pëlqyer...

Tayna mahnit me interpretimin në një ‘freestyle’ të ri

Rap-artistja shqiptare, Doruntina Shala – Tayna, këtë vit ka qenë tejet aktive me këngë...

Modelja seksi ‘çmend’ me linjat trupore

Modelja e famshme Demi Rose është shfaqur e “nxehtë” në paraqitjen e fundit. Ajo...