Kjo është oferta që Reali ia ka bërë Viniciusit

PUBLIKUAR

Real Madridi ka filluar të bëjë hapa konkretë drejt “blindimit” të talentit të tyre, Vinicius Junior.

Anësori brazilian ka shkëlqyer këtë edicion me Real Madridin dhe “Los Blancos” duan të rinovojnë kontratën e tij, transmeton Gazeta Express.

Sipas MARCA-s, Real Madridi i ka bërë ofertë për kontratë deri në vitin 2028.

Paga e propozuar nga Real Madridi për brazilianin është 10 milionë euro në vit.

Përveç kësaj, Real Madridi gjithashtu dëshiron ta rrisë klauzolën e tij të lirimit nga 350 milionë sa është momentalisht në 1 miliard.

 

 

LAJME TË TJERA

Dafina “mendon shumë”

Këngëtarja Dafina Zeqiri është shfaqur sonte në  Instagram me disa fotografi, por ajo që...

Afërdita Dreshaj shfaq linjat trupore nga fitnesi

Modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj ka disa kohë që nuk është aktive me ndonjë...

Inspektorëve serbë iu ndalen 40 për qind e pagave

Komisioni disiplinor ka marrë masa ndaj inspektorëve të cilët nuk kishin kryer përgjegjësitë e...

Specialja me hetime sekrete për rrjedhjen e dokumenteve të tyre

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së, Hysni Gucatin...

SHIKO MË SHUMË

Kroos nuk ngutet për rinovimin e kontratës me Realin

Toni Kroos erdhi te Real Madridi në vitin 2014. Ai la pas Bayern Munich,...

Barcelona arrin marrëveshje me Lewandowskin, këto janë detajet

Negociatat mes Barcelonës dhe sulmuesit polak, Robert Lewandowski po ecin mjaft mirë dhe raportohet...

Dybala ka arritur marrëveshje me klubin e ri, zbulohen detajet

Paulo Dybala i dha fund me lot në sy eksperiencës në Juventus përpara tifozëve...