Katër të arrestuarve për disa vepra penale, iu caktohet masa e paraburgimit

PUBLIKUAR

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti për Krime të Rënda i ka caktuar masën e paraburgimit kundër katër të pandehurve D.S., Xh.M., H.H., dhe  T.Sh.

Ndaj katër të pandehurve rëndojnë akuzat për vepra penale si “vrasje e rëndë në tentativë”, “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”, “lëndim i rëndë trupor”, “detyrim”, “zjarrvënie” dhe “mbajtja në pronësi apo posedim i paautorizuar i armës”.

 “Gjyqtarja e procedurës paraprake kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër katër të pandehurve e ka aprovuar si të bazuar dhe të njëjtëve iu ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 (një) muaji, për secilin”, thuhet në njoftimin e gjykatës, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, bëhet e ditur se gjyqtarja e procedurës paraprake, ka vlerësuar se nëse katër të pandehurit gjenden në liri, ekziston rreziku i arratisjes, agjësimit, fshehjes, ndryshojnë ose falsifikojnë provat dhe mund të pengojnë rrjedhën e procedurës penale duke ndikuar në dëshmitarë.

Kujtojmë se katër të pandehurit u arrestuan mbrëmë në një aksion të Njësisë Speciale i cili u zhvillua mbrëmë në katër lokacione në kryeqytet.

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Osmani uron presidentin e ri çek: Mezi pres të punojmë së bashku

Presidentja Vjosa Osmani ka uruar homologun e saj të ri çek, Petr Pavel, i...