Kastrati: Ekziston edhe një rrezik tjetër nga Serbia (VIDEO)

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Është vërtetuar shkencërisht se zgjedhja e duhur e punës ka një efekt pozitiv në...

Ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës Kadri Kastrati, ka folur rreth situatës së sigurisë së Kosovë, në veçanti pas agresionit të Serbisë të 24 shtatorit, ku u vra polici Afrim Bunjaku.

Kastrati tha se ekziston edhe një rrezik tjetër nga Serbia.

“Ka paralajmërime, dhe ka veprime që Serbia është duke ndërmarrë për ta ripërtërirë ndoshta jo në grupe siç ka qenë 24 shtatori, por në grupe më të vogla, për ta aktivizuar pjesën ekstreme në veriun e Kosovës dhe për ta ngritur në këmbë një brigadë të cilën ata e quajnë “Brigada Veriore””, tha Kastrati në Info Magazine në Klan Kosova.

Ai theksoi se planet e Serbisë e sollën shefin e NATO-s Jens Stoltenberg, për një vizitë në Kosovë.

SHIKO MË SHUMË

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Vdes një polic në vendin e tij të punës në Jarinje

Një polic ka vdekur në vendin e tij të punës. Rasti ka ndodhur në pikën...

Sulmoi fizikisht një person, policia ia konfiskon armën të dyshuarit në Skenderaj

Një armë zjarri është konfiskuar sot në Skenderaj. Siç njofton policia, arma është konfiskuar pas...