Kanosi ish-bashkëshorten, arrestohet burri nga Ferizaj

PUBLIKUAR

29 vjeçari A.B nga Ferizaj është arrestuar pasi kishte kanosur ish-bashkëshorten e tij 25 vjeçare, R.B.

Kanosja erdhi pas një grindje, siç njofton Policia e Kosovës.

Stacioni policor në Ferizaj mbrëmë rreth orës 22:30 ka pranoi informatën se në rrugën ‘’Ahmet Kaçiku’’ në Ferizaj është një rast i kanosjes.

“Në lidhje me këtë, policia i ka marrë veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin e dyshuar me inicialet A.B (M/K) i moshës 29 vjeçar, i cili pas një grindje, kishte kanosur ish bashkëshorten e tij me inicialet R.B ( F/K) e moshës 25 vjeçare”, thuhet në njoftim.

I dyshuari është shoqëruar në stacionin policor në Ferizaj dhe pas intervistimit nga ana e policisë , Sektori i Dhunës në Familje, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, është dërguar në mbajtje për 48 orë për procedura të mëtejme hetimore, ndërsa rasti është cilësuar ‘’ Kanosje’’./Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Rreth 43 mijë qytetarë janë larguar nga Kosova në 2021, kjo është komuna më e prekur

Emigrimi i qytetarëve për në shtetet perëndimore, vit pas viti po vazhdon të rritet....

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

SHIKO MË SHUMË

Rreth 43 mijë qytetarë janë larguar nga Kosova në 2021, kjo është komuna më e prekur

Emigrimi i qytetarëve për në shtetet perëndimore, vit pas viti po vazhdon të rritet....

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...