Juventusi arrin marrëveshje personale me Kostic

PUBLIKUAR

Juventusi ka arritur marrëveshje personale me Filip Kostic, kështu që ata tani duhet ta përshtatin ofertën e tyre si ajo e West për të marrë shërbimet e sulmuesit anësor të Eintracht Frankfurtit

Serbi ka qenë në listën e Bardhezinjve për një kohë të gjatë, i cili ishte shkëputur nga ai për shkak se ishte fokusuar për të përmirësuar zona të tjera të skuadrës.

Megjithatë, Kostic nuk i humbi shpresat se një ditë do t’i bashkohej gjigantit nga Torina dhe i ndali bisedat me West Ham duke pritur Juven.

Kjo ndodhi në dutët e fundit dhe Sportitalia shkruan së Juventus tani ka arritur marrëveshje personale ku ai do të fiton një kontratë 3 milionë euro në sezon, përfshirë edhe bonuset.

Tani Juve duhet të punojë për ta bërë një ofertë sa ajo e West Ham për Eintracht Frankfurt, e cila pritet të jetë 12-13 milionë euro, pasi që kontrata e tij me skuadrën nga Bundesliga skadon në qershorin e vitit 2023.

Kostic ka qenë njëra prej figurave kyçe për fitimin e Europa Ligës sezonin e kaluar për Frankfurt ku shënoi shtatë gola dhe bëri 15 asiste në 43 ndeshje. /GazetaExpres/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Dembele pritet të rinovojë kontratën me Barcelonën

Ousmane Dembele do të shqyrtojë ofertën e Barcelonës për vazhdimin e kontratës në javët...

Një shkëmbim i madh mund të ndodh mes Real Madridit dhe Tottenhamit

Real Madridi mund të nënshkruajë me Harry Kanen në afatin kalimtar veror. Një shkëmbim i...