Juve e kontakton Conten

PUBLIKUAR

Juventusi është në kërkim të trajnerit të ri, i cili do ta pasojë Massimiliano Allegrin.

“Bianconeri” ia kanë vënë syrin trajnerit aktual të Tottenhamit, Antonio Conte.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi “Sport Today”, përcjell “Gazeta Express”.

“Zonja e Vjetër” po mendon ta shkarkojë trajnerin Allegri pas fillimit të dobët të sezonit në Serie A dhe në Ligën e Kampionëve.

Conte është i hapur për t’u rikthyer në klubin të cilin e kishte drejtuar me sukses në periudhën 2011-2014 dhe këtë mund ta bëjë pasi të përfundojë ky sezon.

E nëse e shkarkon Allegrin, Juve mund ta marrë një trajner të përkohshëm deri në fund të sezonit.

Por, nëse e angazhon trajnerin Thomas Tuchel, siç ka nisur të spekulohet, atëherë mund të bie në ujë opsioni Conte. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...