Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

PUBLIKUAR

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini.

Klubi nga Katari zyrtarizoi sot marrëveshjen me futbollistin gjerman, shkruan Gazeta Express.

Draxler ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare.

Al-Alhi ka paguar nëntë milionë euro për transferimin e tij nga PSG-ja.

29-vjeçari u shpreh i lumtur që iu bashkua grupit të yjeve në Ligën e Katari, duke theksuar se “Katari ka një reputacion të madh në sport në përgjithësi dhe në futboll në veçanti”,

Ai gjithashtu u shpreh se nuk ka hezituar të nënshkruajë me Al-Ahlin. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...

Mediumi i njohur: Rumania mund ta humb ndeshjen me Kosovën me rezultat zyrtar

Mediat e huaja i kanë dhënë jehonë të madhe ndeshjes së mbrëmshme me incidente,...