Januzaj përgjithmonë me Belgjikën

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Po bënin gara në rrugën Lipjan-Veternik, gjobiten shoferët

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të...

ASK: Deri më tani në Kosovë janë regjistruar 530 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës po mban konferencën e radhës lidhur me ecurinë e...

12Futbollisti me prejardhje nga Istogu, Adnan Januzaj, e ka refuzuar edhe njëherë mundësinë që në një të ardhme ta vesh fanellën e Përfaqësueses së Kosovës, duke folur për mediat belge, Adnani theksoi se gjithë karrierën e tij do të jetë anëtar i Belgjikës.

Kështu Adnani i ka dhënë një tjetër shuplakë Kosovës, pasi e konfirmoi edhe njëherë se gjithë karrierën e tij do të jetë i Përfaqësueses së Belgjikës.

“Unë sigurisht se jam shumë i lumtur që jam këtu, mund t’i pyesni edhe djelmoshat e tjerë. Unë jam gati të luajë në gjithë karrierën time për Belgjikën”, u shpreh Januzaj, përcjell Voetbalkrant.com.

Adnani foli edhe për debutimin e tij me belgët ndaj Koresë së Jugut, duke u shprehur i kënaqur me paraqitjen e tij. LIPJANINEWS.INFO

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...