Janjevë, sulmon policin se i shkruan tiketë për kundërvajtje

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Në fshatin Janjevë, komuna e Lipjanit, të shtunën (19.07.2014) në orët e mbrëmjes ka sulmuar një polic derisa ai ishte duke ia shkruar një tiketë për kundërvajtje.

“Raportohet se në një pikë kontrolli të veturave, i dyshuari mashkull K/Shqiptar ka penguar në kryerjen e detyrës zyrtarin policor derisa i njëjti ishte duke ia shqiptuar një tiketë kundërvajtje”, njofton Policia e Kosovës.

Mësohet se i dyshuari dhe viktima kanë pranuar tretman mjekësor.

E me urdhër të prokurorit, sulmuesi është dërguar ne mbajtje.

Foto Iluztrim/LipjaniNews/

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...