Jahjaga e Thaçi, krenarë me Xherdan Shaqirin

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

xhshaPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Kryeministri në largim, Hashim Thaçi, e kanë uruar Xherdan Shaqirin për tregolëshin që e realizoi për Zvicrën, duke u ndier ndërkohë krenarë me të dhe futbollistët tjerë që e përfaqësojnë vendin helvetik.

Përpos ish Kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, Xherdan Shaqiri ka marrë edhe urime dhe është përshëndetur nga personalitete të rëndësishme të politikës kosovare.

Në fakt, presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga e ka uruar yllin kosovar për shkëlqimin që e bëri në “Brazili 2014”, duke realizuar tre gola ndaj Hondurasit.

“Hat-Trick në Kampionat Botëror! Xherdan Shaqiri kujdes me zemrat tona! Urime dhe faleminderit të gjithëve për kujtimet që i dhuruat Kosovës sonte”, ka shkruar Jahjaga në Facebook.

Edhe Kryeministri në largim, Hashim Thaçi e ka uruar futbollistin e Bayern Munichut.

“Krenar me shqiptarët në Botërorin Brazili 2014. Krenar me Xhakën, Mehmedin, Xhemajlin, Behramin dhe Shaqirin që shënoi një supergol kundër Hondurasit”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...