Ish-agjenti i Lewandowskit zbulon detaje interesante nga marrëveshja Byern-Barcelona dhe ku do ta përfundojë karrierën polaku

PUBLIKUAR

Ish-agjenti i sulmuesit të Bayern Munichut, Robert Lewandowski, thotë se është i vendosur t’i bashkohet Barcelonës.

Polaku është prioritet i klubit katalunas në këtë afat kalimtar veror, ndonëse Bavarezët po e bëjnë të vështirë për Blaugranasit realizimin e dëshirës.

“Ai dëshiron të dëshmojë se është më i mirë se Benzema, është një arsye tjetër (ai dëshiron) të shkojë te Barcelona”, deklaroi Cezary Kucharski për Radio Ser.

“Lewandowski nuk ka ëndrra. Për të, të luash futboll është një punë dhe ai është shumë profesionist. Real Madrid dhe Barcelona janë në të njëjtin nivel”.

Përkundër faktit se ai ka një kontratë me Bayern Munich deri në qershor të vitit 2023, ish-agjenti i tij beson se marrëveshja do të përfundojë.

“Unë mendoj se ai do të nënshkruajë për Barcelonën, mendoj se është e mundur”.

Kucharski zbuloi gjithashtu se pas kohës së tij në La Liga , Lewandowski dëshiron të shkojë në MLS në Shtetet e Bashkuara.

“Ai duhet të ushtrojë presion ndaj Bayernit për ta liruar atë nga kontrata e tij. Zyrtarët e Bayernit e dinë se ai donte të shkonte në Spanjë”.

“Plani i tij ishte Gjermania, pastaj Spanja dhe të përfundonte karrierën në Shtetet e Bashkuara”, ka shtuar më tej Kucharski. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Depay drejt shkëputjes së kontratës me Barcelonën

Avokati i Memphis Depay, Sebastien Ledure pritet që të takohet sot me Barcelonën që...