Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

PUBLIKUAR

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka problem me lëndimin e kofshës

Mesfushori armen nënshkroi për Zikaltërit si transfer i lirë muajin e kaluar pasi u largua nga Roma, duke shtuar një veteran me eksperiencë në skuadrën e Simone Inzaghit. Mkhitaryan nuk startojë në ndeshjen e parë hapëse kundër Lecces por hyri në lojën në minutën e 57-të në vend të Marcelo Brozovic.

Siç lajmëron sot Interi, testet mjekësore që janë bërë sot në mëngjes në Istituto Clinico Humanitas në Rozzano konfirmuan që Mkhitaryan ka një tërheqje të vogël muskulore në kofshën e majtë të tij. Gjendja e armenit është duke u monitoruar në baza ditore, por ai pritet që të jetë jashtë fushave për së paku dy apo tri javë.

Sezonin e kaluar 33 vjeçari bëri 44 paraqitje në të gjitha garat për Romën, duke luajtur 3354 minuta. Gjatë kësaj kohe ai shënoi 5 gola dhe bëri nëntë asiste. Ky është shqetësim për Interin, pasi që sezonin e kaluar Mkhitaryan nuk luajti në katër ndeshjet e fundit të Giallorossi pikërisht për shkak të lëndimit në kofshë. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...