Interi ia ka caktuar çmimin, gjiganti anglez rivalizon PSG-në për Skriniarin

PUBLIKUAR

Chelsea i është bashkuar garës për transferimin e Milan Skriniarit të Interit.

Klubi italian është i gatshëm për të lejuar largimin e reprezentuesit sllovak në afatin kalimtar të verës, transmeton Gazeta Express.

Gianlucia Di Marzio ka bërë të ditur se garës për të i është bashkuar tashmë edhe Chelsea.

Sipas tij, klubi nga Londra do të “luftojë” kokë me kokë me Paris Saint-Germainin për të siguruar shërbimet e qendërmbrojtësit.

Skriniar me Interin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor të vitit të ardhshëm.

“Nerazzurrët” kërkojnë së paku 70 milionë euro për shitjen e 27-vjeçarit. /Gazeta Express/

 

 

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...