Interi e fiton Kupën e Italisë

PUBLIKUAR

Interi ka arritur ta fitojë Kupën e Italisë, duke e mposhtur Juventusin në finalen e madhe me rezultat 2:4.

Ndeshja ishte e paparashikueshme, teksa dy ekipet e patën epërsinë në anën e tyre, shkruan Gazeta Express.

Ishte Nicolo Barella që shënoi super gol në minutën e shtatë për t’i kaluar zikaltrit në epërsi.

Me rezultatin 0:1 u mbyll edhe pjesa e parë e ndeshjes.

Alex Sandro barazoi rezultatin në minutën e 50-të, kurse dy minuta më vonë Vlahovic përmbysi gjithçka dhe kaloi “Zonjën e Vjetër” në epërsi.

Shifrat u barazuan sërish në minutën e 80-të, kur Calhanoglu shënoi nga penalltia.

Ndeshja shkoi pastaj në vazhdime, ku Interi u tregua më i fortë.

Ivan Perisic riktheu epërsinë e Interit në minutën e 98-të duke shënuar nga penalltia, kurse katër minuta më vonë, sërish Perisic shënoi për 2:4.

Kështu, Interi i gëzohet titullit të Kupës së Italisë, kurse është ende në garë për titullin në Serie A. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Dafina “mendon shumë”

Këngëtarja Dafina Zeqiri është shfaqur sonte në  Instagram me disa fotografi, por ajo që...

Afërdita Dreshaj shfaq linjat trupore nga fitnesi

Modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj ka disa kohë që nuk është aktive me ndonjë...

Inspektorëve serbë iu ndalen 40 për qind e pagave

Komisioni disiplinor ka marrë masa ndaj inspektorëve të cilët nuk kishin kryer përgjegjësitë e...

Specialja me hetime sekrete për rrjedhjen e dokumenteve të tyre

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së, Hysni Gucatin...

SHIKO MË SHUMË

Kroos nuk ngutet për rinovimin e kontratës me Realin

Toni Kroos erdhi te Real Madridi në vitin 2014. Ai la pas Bayern Munich,...

Barcelona arrin marrëveshje me Lewandowskin, këto janë detajet

Negociatat mes Barcelonës dhe sulmuesit polak, Robert Lewandowski po ecin mjaft mirë dhe raportohet...

Dybala ka arritur marrëveshje me klubin e ri, zbulohen detajet

Paulo Dybala i dha fund me lot në sy eksperiencës në Juventus përpara tifozëve...