Inter e jep Gabigolin për Barellan?

Interi raportohet se do ta jep Gabriel Barbosan për mesfushorin e Cagliarit, Nicolo Barella

Sipas Tuttosport bisedimet janë “në fazën e fundit” në mes të Flamengos dhe Interit, por klubli brazilian nuk mund të paguajë 18 milionë euro për Gabigolin.

Vazhdimisht, gazetat kanë shkruar se Interi janë duke u përpjekur për t’ia ulur çmimin Barellas, i cili është 50 milionë euro dhe po ashtu përcillet nga Chelsea, duke e shkëmbyer atë me sulmuesin e Santosit.

Si alternativë e Interit është ri regjistrimi i Eder-i cili luan në klubin simotër të Interit Jiangsu Suning-dhe ta dërgoi në Cagliari për ta marrë talentin e tyre. /GazetaExpress/