Inter 1:0 Milan, notat e lojtarëve: Lukaku vlerësohet më së larti, Diaz zhgënjen

PUBLIKUAR

Interi ka kaluar në finale të Ligës së Kampionëve për herë të parë që prej vitit 2010, kur edhe ishte shpallur kampion i kësaj gare.

Skuadra e drejtuar nga Simone Inzaghi eliminoi Milanin në gjysmëfinale me rezultatin e përgjithshëm 3:0, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e dytë gjysmëfinale, e zhvilluar sonte në stadiumin “Guiseppe Meazza”, përfundoi me rezultatin 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores për “Nerazurrët” e shënoi Lautaro Martinez, në minutën e 74-t.

Nga “SofaScore” më së larti u vlerësua asistuesi i golit, Romelu Lukaku, me notën 7.5.

Te Milani nota më e lartë i takoi Rade Krunic, 7.4.

Vlerësimet e lojtarëve:

/Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...