Imri Ahmeti, ka pritur sot në zyrën e tij, komandantin e KFOR-it nga Divizioni Regjional për Bashkëpunim Qendror- kolonel Alfanso Menfredi

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Burri raporton zhdukjen e një gruaje në Shtime

Një grua është raportuar e zhdukur në Shtime. Rastin në polici e ka lajmëruar një...

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...
10534701_818995838112230_3078672248169733324_n
Kreu komunal, Imri Ahmeti, ka pritur sot në zyrën e tij, komandantin e KFOR-it nga Divizioni Regjional për Bashkëpunim Qendror- kolonel Alfanso Menfredi.

22 korrik 2014- “Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot ka pritur në zyrën e tij, komandantin e KFOR-it, nga Divizioni Regjional për Bashkëpunim Qendror- kolonel Alfanso Menfredin me bashkëpunëtorë të tij.

Në këtë rast, kryetari Imri Ahmeti, e ka njoftuar kolonel- Menfredin për punët në Komunën e Lipjanit, zhvillimet aktuale në vend.
Ahmeti, po ashtu gjatë diskutimit ka folur edhe për Komunitetet që jetojnë në Komunën e Lipjanit, dhe rëndësinë e KFOR-it , stabilitetin që ata ofrojnë për qytetarët e Komunës së Lipjanit.

Ndërsa, komandanti i KFOR-it nga Divizioni Regjional për Bashkëpunim Qendror- Alfanso Menfredi, është shprehur i kënaqur me mirëpritjen nga ana e kryetarit Imri Ahmeti.
Ai ka thënë se, me kryetarin Ahmeti është diskutuar për zhvillimet aktuale, përbërjen e Komuniteteve që jetojnë në Komunën e Lipjanit, bashkëpunimet në të ardhmen” thuhet në njoftimin e Komunës/LipjaniNews/

10527269_818995754778905_8321770744966302015_n

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...