Icardi vendos përfundimisht për t’u larguar nga PSG-ja, klubi francez ia cakton çmimin

PUBLIKUAR

Mauro Icardi raportohet se ka vendosur që të largohet nga Paris Saint-Germaini.

Sulmuesi argjentinas nuk po ia del assesi që të zë vend në formacionin bazë, pasi edhe po përballet me konkurrencë në fazën e sulmit.

Sipas “FootMercato”, Icardi ka njoftuar tashmë drejtuesit e klubit rreth vendimit të tij, përcjell Gazeta Express.

29-vjeçari thuhet se po kërkon të transferohet te një skuadër ku mund të ketë minuta më shumë në këmbët e tij, pasi ai synon të paraqitet sa më mirë me Argjentinën në Botërorin e këtij viti.

Ish-sulmuesi i Interit me Paris Saint-Germainin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

Kampionët e Francës thuhet se janë të gatshëm të lejojnë largimin e tij, nëse ndonjë klub ofron së paku 20 milionë euro. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...